"Przebudzona o świcie" - C.C. Hunter

2 comments

       Tytuł: Urodzona o północy
       Autor: C.C. Hunter
       Wydawnictwo: Feeria
       Liczba stron: 365
       Cena: 34,90

       To niesamowite, jak zmienia się spojrzenie
         na wiele spraw, gdy się dowiadujesz, 
         że może nie jesteś człowiekiem.”

                                              Przebudzona o świcie
                                              Zabrana o zmierzchu
                                              Szepty o wschodzie księżyca
                                              Wybrana o zmroku
   
   Kilka miesięcy temu, dzięki uprzejmości wydawnictwa Feeria, miałam przyjemność przeczytać pierwszą część cyklu autorstwa C.C. Hunter "Urodzona o północy". Zauroczona przyjemną, niewymagającą fabułą, skierowaną głównie do osób poszukujących romansu osadzonego w fantastycznych realiach, pełnych magicznych stworzeń, nadprzyrodzonych umiejętności oraz problemów gryzących nastoletnie trzewia, skorzystałam z możliwości sięgnięcia po kolejny tom serii, czego zdecydowanie nie żałuję. 

   Odkąd Kylie trafiła do Wodospadów Cienia, wiele w jej życiu uległo zmianie. Nietypowe zdolności zaczynają objawiać się z większą siłą i intensywnością, budząc nowe pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi. Brak wiedzy o własnej tożsamości dodatkowo pogłębiają problemy rodzinne, a także te miłosne, w których niezdecydowanie bierze nad dziewczyną górę, wprowadzając w jej emocjach coraz większy chaos. 

   "Przebudzona o świcie" podobnie jak jej poprzedniczka, okazała się pozycją wartą uwagi, szczególnie dla osób szukających książek z gatunku paranormal romance. Mimo mojego niesłusznego uprzedzenia do pewnego rodzaju sztampowości, która pojawiła się na początku "Urodzonej o północy", w drugiej części C.C. Hunter zupełnie odrywa się od utartych schematów. Już pierwsze stron powieści wciągają czytelnika przez prosty w odbiorze styl pisarki, który w połączeniu z wyjątkowo szybko postępującą akcją sprawia, że trudno zrezygnować z lektury i nie zarwać paru nocy. 

   Christie Craig z dużą wprawą utrzymuje równy poziom w każdej z dwóch stworzonych przez siebie powieści. Ogromna dawka przygód, wprawnie przeplatana z problemami dorastającej, fantastycznej młodzieży, które wbrew pozorom nie różnią się zbytnio od dylematów typowych nastolatków. Zdrady, przyjaźń, seks, zagmatwane trójkąciki miłosne, to tylko kilka z poruszanych przez pisarkę tematów. Warto podkreślić i pamiętać o tym, że "Przebudzona o świcie" to nie dzieło wybitne, lecz lekkie czytadło dla osób poszukujących w książkach rozrywki. Kreacja bohaterów nie jest idealna, podobnie jak charakter samej powieści, która ma tendencję do przerysowanych sytuacji. Cechy te zdecydowanie nie są minusami ale trzeba oddać się lekturze z lekkim przymrożeniem oka. 

   Kolejna część cyklu amerykańskiej pisarki, z całą pewnością nie odbiega od poprzedniej. W każdym z tomów pojawiają się te same zalety jak i wady. Klika literówek, sporo irytujących powtórzeń - najprawdopodobniej zasługa tłumaczki, nie zniechęcają do zapoznania się z kolejnymi przygodami obozowiczów Wodospadów Cienia, więc warto po nie sięgnąć.

Ocena: 6/10

Za udostępnienie książki, serdecznie dziękuję:


Next PostNowszy post Previous PostStarszy post Strona główna

2 komentarze

  1. Cały cykl jeszcze przede mną.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli lubisz takie lekkie powieści dla młodzieży, to zdecydowanie polecam :)

    OdpowiedzUsuń